SIKÇA SORULAN SORULAR

Artık outlook üzerinden mail kurulumu çok kısa ve kolay. İzlenecek yol aşağıdaki gibidir. Lütfen dikkatlice inceleyip uygulayınız.

1. Outlook programınızı açıp ekranın üst kısmında yer alan araçlar, hesaplar seçeneğini tıklıyorsunuz. Eğer bu seçenek yok ise dosya, bilgi, hesap ayarları seçeneğini tıklıyorsunuz.

2. Açılan pencerede ekle ya da yeni linkine tıklayarak mail kurulumuna başlıyorsunuz. Önünüze gelen Adınız kısmına; Ad, soyad yada şirket adı yazıyorsunuz. Kullanıcı adı kısmına; e-mail adresinizi örnek; info@globalmedya.com yazıyorsunuz. Son olarak parola kısmına; size daha evvel verilmiş olan parolanızı yazıp Manuel ya da elle kurulum seçeneklerini tercih ederek ileri tuşuna basıyorsunuz. Pop mail seçeneğini tercih etmeniz gerekiyor. Gelen ve Giden Sunucular kısmına mail.alanadi.com yani eğer info@globalmedya.com mail adresini kuruyorsak mail.globalmedya.com yazmalıyız. Kullanıcı adı kısmı muhakkak mail adresiniz yani info@globalmedya.com olacak. Gelen port 110, Giden Smtp 25 yerine 587 yazılmalıdır. SSL ya da şifreli bağlantı aktif olmayarak mail adresiniz kurulmalıdır.

3. Yukarıdaki bilgiler kafanızı mı karıştırdı neyi nereye nasıl yazacaksınız bilemeyebilir ya da yapamayabilirsiniz. Her firmanın da teknik servis birimi olmayabilir ya da teknik servise ödeme yapmak istemeyebilir. Bu durumda en güzel çözüm yine Globalmedya Ekibinden gelecektir.
Google'dan ANYDESK Programını bulup bilgisayarınıza ücretsiz indirin. Anydesk çalışma alanındaki numaraları Globalmedya Ekibine paylaşın biz sizin yerinize bilgisayarınıza uzaktan bağlanıp tüm kurulumu gerçekleştirelim.

4. Eğer yukarıdaki bilgiler çok uzun ve acil mail hesabıma ulaşıp mail atmalıyım diyorsanız. Mail şifrenizi bilmeniz yeterli. Web mail yardımınıza yetişecek. www.globalmedya.com/mail linki üzerinden ya da şuan bulunduğunuz web sitemiz üzerinde yer alan web mail giriş linkine tıklayarak 1.kutucuğa mail adresinizi , 2.kutucuğa mail şifrenizi yazıp entera basmanız yeterli. İnbox maillerinizin depolandığı kısım. E-posta yaz kısmından da sıfır mail oluşturup ekli dosyanızı da seçip istediğiniz yere mail atabilirsiniz.

Eğer pc üzerinden web maile giriyorsanız mail adresiniz ve şifrenizle girmeniz yeterli ama tablet ya da cep telefonu üzerinden mail kontrolü yapmak için web maile giriyorsanız mail adresi şifresi ve basitleştirilmiş arayüze tikleyip web mailinin mobil uyumlu hali ile mail alışverişini daha sağlıklı yapabilirsiniz. 

SSS

©2016 - Global Medya - All Rights Reserved.