Spam - Virüs Filtreleme

MAİL SİSTEMİNDE SPAM FİLTRELEME, VİRÜS FİLTRELEME PROGRAMI

Spam Filtreleme, Virüs Filtreleme, Antispam, Antivirüs Programları Nedir, Ne İşe Yarar?

Son yıllarda vazgeçilmezlerimizden biri olan mailleşme arttıkça mail üzerinden gelebilecek olumlu ya da olumsuz pek çok şeyi de beraberinde getirmiş oldu. Kurumsal mailleriniz yani firmanızın ya da markanızın adını taşıyan mailleriniz üzerinden yaptığınız yazışmaların burada tek tek faydalarını saymamıza her halde gerek yoktur diye düşünüyorum.

Antispam ya da Antivirüs Programları; Kurumsal maillerimizin güvenliği ya da bizim için kaliteli bir mailleşme trafiği sağlaması açısından kullandığımız ara programlardır. Antispam ve Antivirüs programları mail hesaplarınızı gelen tüm spam, çerez, reklam veya kandırmaya yönelik aldatıcı maillerin gelmesini engeller. Yine sizin mail hesaplarınızdan gönderilen tüm maillerin karşı tarafa spam olarak düşmesini de engelleyen çok fonksiyonel bir üründür.

Spam Filtreleme ve Virüs Filtreleme programları kullanılmadığı takdirde diğer spam filtresi kullanan özellikle mail güvenlik sistemlerini en üst seviyede tutan bankalar, büyük ya da küçük firmalar, kamu kuruşları v.b firmaların sizin gönderdiğiniz mailleri gelen kutularına düşmeden karantinalarına düşmesine ya da maillerinizi spam olarak gördükleri için direkt reddetmelerine sebebiyet verir. Mail alış-verişinizi en üst kalitede kullanmanızı sağlar.

Herşeyden önemlisi Mail kutunuzun spam ve virüslü maillerle dolmasını engeller. Antispam ve Antivirüs Programları bilgisayarınızın donanımı ile ilgili değil yazılımla ilgili işlemler olup sadece mail hizmetinizi sağlayan yayın kuruluşları tarafından yüklenebilir.
Her bir alan adı için ayrı spam ve virüs programları tanımlanmaktadır. Mail hizmeti aldığınız alan adınızın üzerine yüklenmesi ile tüm mail sisteminizi aynı yoğunlukta korumaya başlar. Derecesini ister en alt ister orta isterseniz de en üst seviyeye ayartabilirsiniz. 

Antispam ve Antivirüs programları mailleşme trafiğiniz esnasında size zarar vereceğini düşündüğü mailleri, filtreleyerek gelen kutunuza yani mailinizi Outlook, thunderbird ya da telefon üzerinde kullandığınız mail sistemlerine düşürmeden Karantina Klasörüne atar. 7 gün boyunca Karantina klasörünüze erişip spamlı ya da virüslü maillerinizi www.globalmedya.com/mail (web mail) adresi üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Bazı durumlarda spam, reklam ya da kandırmaya yönelik mailler spam filtrelerinden geçebilir. Bunun sebebi de tüm mail kurallarına uyarak düzgünce hazırlanmış sahte bir mail spam filtrelerini de şaşırtabilir. Aynı bankalar ya da kendisini polis olarak tanıtan kişiler gibi bir mail de çok düzgün bir şekilde hazırlanarak sizi kandırmak adına size gönderilmiş ve spam filtrenizden geçmiş olabilir. Bu durumda size zarar vereceğini ve vakit kaybına uğratacağını düşündüğünüz mailleri yine bu programların diğer bir özelliğini kullanarak bertaraf edebilirsiniz.

Yani filtreleme işlemine rağmen hala sizleri rahatsız eden mailler olursa da yine www.globalmedya.com/mail (web mail) sitesinden spamdır diye işaretleyerek karantina kutunuza aktarılmasını sağlayabilir ve istenmeyen maillerinizden elle müdahale ederek de hızlıca kurtulabilirsiniz. Bu sahte maillerin bir daha gelmesini de engellemiş olursunuz. Bu programlar her bir mail için özel çalışır. 

Bu programların bir diğer güzel özelliği de her mail hesabı üzerinde farklı etki göstermesidir. Sizin için değersiz ve gereksiz olan bir maili karantina kutunuza atarken bir diğer mail kullanıcısı için bu istenmeyen mail değerli olabileceği için onda ise ilgili maili gelen kutusuna düşürür. İstediğiniz gibi kurallar tanımlatabilirsiniz. Bu konudaki desteği teknik@globalmedya.com mail adresimiz üzerinden ya da 0212 270 18 00 nolu kurumsal numaralarımıza erişim sağlayarak alabilirsiniz.

Antispam - Antivirüs Programları yurt dışından satın alınan özel programlar olup mail kullanım seviyenize göre hesaplanmaktadır. Fiyatlandırma için lütfen finans@globalmedya.com ve 05073805397 nolu destek hattımızdan bilgi alınız.

Antispam - Antivirüs Programları;

* Spam, Reklam, Kaldırmaya yönelik mail ya da virüslü mailleri filtreler
* Spam, Reklam, Kaldırmaya yönelik mail ya da virüslü mailleri hiç gelen kutunuza düşürmeden wb maildeki karantina klasörüne atar
* Maillerinizi karşı maillerin spam olarak görmesini engeller
* Sizi rahatsız eden mailleri web mail üzerinden spamdır diye işaretleyerek bir daha gelmelerini engeller
* Karantinanıza düşen önemli bir maili spam değildir diye işaretleyerek beyaz listeleme yapar
* Karantinanızda bekleyen önemsiz gereksiz spam ya da istenmeyen spam maillerinizi 7 gün boyunca incelemeniz için bekletir ve sonrasında otomatik siler
* Spam derecesini istediğiniz gibi ayarlamanızı sağlar düşük, orta, en üst kademe
Güncel Haberler & Projeler
©2016 - Global Medya - All Rights Reserved.