Mail ve Web Site Güvenliği

Bankacılık işlemleri dahil internet üzerinden tüm işlemlerinizi güvenle yapabilmeniz için önerilerimizi dikkate alabilirsiniz.
Globalmedya olarak; güvenliğinize önem veriyor, en yeni ve gelişmiş önlemleri sizin için sürekli takip ederek, en sıkı güvenlik standartlarını uyguluyoruz.

Kişisel güvenlik ve gizlilik seviyenizi en yüksekte tutabilmek adına, siz değerli müşterilerimizin de bazı hususlara dikkat etmesi gerekliliğini hatırlatmak isteriz.

Kiminle yazışıyorsunuz?

Size mail atıp mailinizle ilgili ya da mail şifrenizle ilgili işlem yapmanızı isteyen kişiler yada dolandırıcılar olabilir Globalmedya olarak bizimle temasa geçmeden asla ne şifre paylaşın ne de herhangi bir tuşa basın. Bu arada hesabınıza yanlışlıkla ya da dolandırıcılık yoluyla para gönderilmiş bunu vereceğimiz hesaba gönderin diyen veya e-posta üzerinden sizinle iş ortağınızmış gibi irtibata geçerek daha öncekilerden farklı bir hesaba/IBAN'a transfer talimatı iletmenizi isteyen şahıslara inanmayın.

Bankadaki bilgileriniz güncel mi?

Bankanızın size önemli durumlarda ulaşması gerekebilir. Bu nedenle cep telefonu ve e-posta bilgilerinizin, bankanızın kayıtlarında her zaman güncel olmasına dikkat etmelisiniz.

Doğru web sitesi veya uygulamayı mı kullanıyorsunuz?

Dolandırıcılar sizden sahte SMS, e-posta ve sosyal medya (Facebook, Instagram vb.) üzerinden bankanıza ya da mail adminize(yöneticinize) ait gibi görünen sahte hesaplar, reklamlar veya arama motorları üzerinden ulaştığınız sahte internet siteleri aracılığıyla kimlik bilgilerinizi, şifre, pin, parola, annenizin evlenmeden önceki soyadı ve benzeri gizli bilgilerinizi isteyebilirler. Asla itibar etmeyiniz. Muhakkak bankanız ya da e-posta hesap yöneticiniz ile irtibata geçiniz.

SMS, e-posta ve sosyal medya üzerinden yönlendirildiğiniz ya da arama motorları üzerinden giriş yaptığınız web sitelerinin adreslerini ve Güvenlik sertifikalarını (SSL) mutlaka kontrol edin. Sertifikada sorun görürseniz kesinlikle işlem yapmayın.

Cep telefonlarınıza yüklemek istediğiniz uygulamaları mutlaka resmi uygulama mağazalarından (Google Play, Apple Store gibi) indiriniz. Resmi olmayan uygulama mağazalarından veya internet sitelerinden indireceğiniz uygulamalar nedeniyle telefonunuza veya bilgisayarlarınıza virüs bulaşabilir. Ayrıca, telefon rehberiniz yada güvenli değil yazan web siteleri, virüslü flash bellekler veya virüs bulaşmış mailler sizin bilgisayarınızı ele geçirebilir bankacılık şifreleriniz dahil tüm özel şifrelerinizi kart bilgilerinizi ele geçirilebilir.

Antivirüs kullanıyor musunuz?

Cep telefonunuzda, web siteniz üzerinde, e-mailleriniz üzerinde hem de kişisel bilgisayarınızda antivirüs yazılımınız yoksa, sosyal ağlardaki kimliklerinizi, e-posta hesaplarınızı ve kişisel bilgilerinizi kaybedebilirsiniz. Internet bankacılığı kullandığınız cihazlarınızı korumak için Globalmedya gibi yazılım firmalarına ait güvenlik yazılımlarını kullanın.


Daha fazla bilgi almayı asla ihmal etmeyin, sadece riskleri ve önlemleri bilirseniz güvende olabilirsiniz.

Güncel Haberler & Projeler
©2016 - Global Medya - All Rights Reserved.