Seo Yazılım

GlobalMedya - Meta Description Nedir?

Meta description kelimesinin Türkçe karşılığı meta açıklamadır. Herhangi bir web sitesinde oluşturulan içeriğin arama sonucu sayfasında içerik ile ilgili özet bilginin sunulduğu alana denilmektedir. Aşağıdaki görselde bu alan kırmızı bir çerçeve ile belirtilmiştir. Description kullanımının SEO çalışmalarında önemli bir yere bulunmaktadır. Fakat çoğu durumda göz ardı edilmektedir. Belki de bunun nedeni site sahibinin meta açıklamaları hakkında yeterli bilgiye sahip olmamasıdır. Neden önemli olduğu veya nasıl yazıldığının tam olarak bilinmemesinden kaynaklıdır.

Detaylı İncele

Seo Yazılım

GlobalMedya - Webp Nedir ?

Sitelerin hızlı açılması sunucu özellikleri kadar sitenin sahip olduğu görsel boyutlarıyla da ilgilidir. Optimize edilmiş görseller her zaman sizi bir adım öne çıkarır. Medya içeriklerinin uzantıları her sitede farklı olabilir. Fotoğraflarda jpeg, png veya GIF seçenekleri görülür. Eğer ki bunlar yüksek boyutlularsa sitenizin yavaş açılması ve böylece de kullanıcı trafiğinin azalması gerçekleşebilir. WebP sayesinde bu formatların boyutları küçültülebilir. Buna rağmen de kalitelerinden ödün verilmez. Webp nedir sorusu da en kısa tabiriyle dosya sıkıştırma yöntemi olarak cevaplanabilir.

Detaylı İncele

Seo Yazılım

GlobalMedya - Google PageSpeed Insights Nedir?

Google PageSpeed Insights; sitenizin yüklenme hızını, kısa sürede ve kolay bir şekilde test etmenizi ve sitenizi neyin yavaşlattığını bulmanızı sağlayan ücretsiz bir hız testi aracıdır. Google PageSpeed Insights, aynı zamanda sitenizin daha fazla mobil uyumlu olmasına yardımcı olur.

Detaylı İncele

Seo Yazılım

GlobalMedya - 404 Sayfası Nedir?

HTTP 404, HTTP 404 - Dosya bulunamıyor, 404 Bulunamadı veya Sayfa bulunamadı hata mesajı, tarayıcının belirli bir sunucuyla iletişim kurabildiğini, ancak sunucunun istenen şeyi bulamadığını belirtmek için bilgisayar ağı iletişimlerinde kullanılan bir Hiper-Metin Transfer Protokolü (HTTP) standart yanıt kodudur.

Detaylı İncele

Seo Yazılım

GlobalMedya - Neden Seo Yaptırmalıyım?

Google’ın belirlediği kuralların sayısının artması, Günümüzde neredeyse 2. sayfaya geçen internet kullanıcısı kalmadı, internetteki rekabetin artması ve yukarıdaki madde birleşince Google’da ilk sayfaya gelmenin çok değerli olması,Reklam harcaması yapılmasının kabul edilebilir ama sürekli olmasının kabul edilemez olması,Sosyal medyanın yükselişi gibi etkenler

Detaylı İncele

Seo Yazılım

GlobalMedya - Seo Nedir?

SEO, ingilizce karşılığı Search Engine Optimization olan kelimelerin kısaltılmış biçimidir. Amaç web sitelerinin arama motoru sonuç sayfasında (SERP) daha iyi sıralamalar elde etmesidir. Web sitelerinin arama motorlarında daha iyi performans göstermesi için yapılan çalışmaların tümüne verilen isimdir.

Detaylı İncele