Seo Yazılım

GlobalMedya - Meta Description Nedir?

Meta description kelimesinin Türkçe karşılığı meta açıklamadır. Herhangi bir web sitesinde oluşturulan içeriğin arama sonucu sayfasında içerik ile ilgili özet bilginin sunulduğu alana denilmektedir. Aşağıdaki görselde bu alan kırmızı bir çerçeve ile belirtilmiştir. Description kullanımının SEO çalışmalarında önemli bir yere bulunmaktadır. Fakat çoğu durumda göz ardı edilmektedir. Belki de bunun nedeni site sahibinin meta açıklamaları hakkında yeterli bilgiye sahip olmamasıdır. Neden önemli olduğu veya nasıl yazıldığının tam olarak bilinmemesinden kaynaklıdır.

Detaylı İncele

Seo Yazılım

GlobalMedya - Webp Nedir ?

Sitelerin hızlı açılması sunucu özellikleri kadar sitenin sahip olduğu görsel boyutlarıyla da ilgilidir. Optimize edilmiş görseller her zaman sizi bir adım öne çıkarır. Medya içeriklerinin uzantıları her sitede farklı olabilir. Fotoğraflarda jpeg, png veya GIF seçenekleri görülür. Eğer ki bunlar yüksek boyutlularsa sitenizin yavaş açılması ve böylece de kullanıcı trafiğinin azalması gerçekleşebilir. WebP sayesinde bu formatların boyutları küçültülebilir. Buna rağmen de kalitelerinden ödün verilmez. Webp nedir sorusu da en kısa tabiriyle dosya sıkıştırma yöntemi olarak cevaplanabilir.

Detaylı İncele

Seo Yazılım

GlobalMedya - Google PageSpeed Insights Nedir?

Google PageSpeed Insights; sitenizin yüklenme hızını, kısa sürede ve kolay bir şekilde test etmenizi ve sitenizi neyin yavaşlattığını bulmanızı sağlayan ücretsiz bir hız testi aracıdır. Google PageSpeed Insights, aynı zamanda sitenizin daha fazla mobil uyumlu olmasına yardımcı olur.

Detaylı İncele

Seo Yazılım

GlobalMedya - 404 Sayfası Nedir?

HTTP 404, HTTP 404 - Dosya bulunamıyor, 404 Bulunamadı veya Sayfa bulunamadı hata mesajı, tarayıcının belirli bir sunucuyla iletişim kurabildiğini, ancak sunucunun istenen şeyi bulamadığını belirtmek için bilgisayar ağı iletişimlerinde kullanılan bir Hiper-Metin Transfer Protokolü (HTTP) standart yanıt kodudur.

Detaylı İncele

Web Hosting

GlobalMedya - Hosting Nedir? Ne İşe Yarar?

İnternet siteleri de tıpkı gerçek hayattaki siteler gibi bir arazi üzerine kurulurlar. Bir internet sitesini yayınlamak için gerekli olan sanal araziye “hosting” adı verilir. İngilizce bir terim olan hosting, dilimize “web barındırma alanı” ya da “barındırma alanı” olarak çevrilebilir. Ziyaretçiler web tarayıcısına sitenizin adresini yazdığında, sitenize ait dosyaların barındırıldığı sunucuya yönlendirilir. Bir hosting hesabına sahip olmadan, sitenizi web üzerinde yayınlamanız mümkün değildir.

Detaylı İncele

E-Ticaret

GlobalMedya - E-ticaret nedir?

E-ticaret yazılımı, çevrimiçi mağazanızın çalışmasına izin veren sistemdir. Sistem genellikle envanter yönetimi, muhasebe ve e-posta pazarlaması gibi ilgili iş araçlarını içerir. Bir e-ticaret yazılımı çözümü, satılık ürünleri listelemenize ve çevrimiçi ödemeleri kabul etmenize olanak tanır.

Detaylı İncele

Seo Yazılım

GlobalMedya - Neden Seo Yaptırmalıyım?

Google’ın belirlediği kuralların sayısının artması, Günümüzde neredeyse 2. sayfaya geçen internet kullanıcısı kalmadı, internetteki rekabetin artması ve yukarıdaki madde birleşince Google’da ilk sayfaya gelmenin çok değerli olması,Reklam harcaması yapılmasının kabul edilebilir ama sürekli olmasının kabul edilemez olması,Sosyal medyanın yükselişi gibi etkenler

Detaylı İncele

Seo Yazılım

GlobalMedya - Seo Nedir?

SEO, ingilizce karşılığı Search Engine Optimization olan kelimelerin kısaltılmış biçimidir. Amaç web sitelerinin arama motoru sonuç sayfasında (SERP) daha iyi sıralamalar elde etmesidir. Web sitelerinin arama motorlarında daha iyi performans göstermesi için yapılan çalışmaların tümüne verilen isimdir.

Detaylı İncele

Web Yazılım

GlobalMedya - Content Management System (CMS) Nedir?

Content Management System (CMS) web sitelerinin içeriğini yönetmek için kullanılan bir yazılımdır. Genellikle, CMS’ler web tabanlıdır ve bir tarayıcı üzerinden erişilebilirler. Bu sayede, herhangi bir cihazdan ve herhangi bir yerden web sitenizin içeriğine erişebilir ve yönetebilirsiniz. Sistemler, kullanıcı dostudur ve kullanımı kolaydır.

Detaylı İncele

Web Yazılım

GlobalMedya - Web Yazılım ile Neler Yapılır?

Web yazılım ile web tabanlı kişisel ve kurumsal internet siteleri başta olmak üzere, haber, portal, blog, e-ticaret, crm, özel mobil uygulamalar, takip sistemleri gibi bir çok uygulama yapılabilir.

Detaylı İncele

12