Alan Adı Kaydı

Internet ortamda firmanızın tanıtım yüzü, kimliğiniz, sanal vitrininiz alan adı(domain) ifade etmektedir.

ICANN uygulamaları gereği alan adı transfer işlemleri ve iç transfer işlemleri söz konusu alan adı süresinin bitmesine 2 ay kala ve domain üzerinde yapılan bir işlemden sonra en erken 2 ay sonra yapılabilmektedir. 2 aydan az süresi kalmış alan adları için transfer öncesi uzatım işlemi yapılması gerekmektedir. Domain süresi mevcut firmalar anlaşma süreleri boyunca yukarıdaki tarihlerden hariç nakil işlemi yapamazlar.

com.tr alan adları için nakillerde transfer kodu verilemez, işlemler O.D.T.Ü üzerinden yürütülür.

Globalmedya bilgisi dışında yaptırdığınız başka yere transferlerde, Globalmedya üzerinden aldığınız tüm hizmetler otomatik bloke olur..  

Alan adı nedir?, Domain nedir?,  İsim Tescil nedir?, Alan adı kaydı nedir?

Internet ortamda firmanızın tanıtım yüzü, kimliğiniz, sanal vitrininiz alan adı(domain) ifade etmektedir. Bunun ilk adımı alan adı(domain) firm isminiz ile veya farklı isimlerde, satın almka olacaktır. Alan adları com, net, org, com.tr,.... daha sayabileceğimiz onlarca uzantıya sahip sahiptirler. Uzantıları . tr alan adları, isim tescillerini O.D.T.Ü üzerinden alabiliyorken, diğer alan adlarını bu uzantıları satmaya yetkili firmalar üzerinden alırlar. Yapılan bu kayıtlar sayesinde internette arama yapıldığında isminize ve web sitenize kolaylıkla ulaşım sağlanmış oluyor

Alan adı alınırken dikkat edilmesi gerekli hususlar nelerdir?

Son zamanlarda internet üzerinden konusunda uzman yada uzman olmayan herkes alan adı almaya başladı. Alan adı alımı çok basit olmasına rağmen alan adının yönetimi ve takibi istikrar süreklilik isteyen bir işlemdir. Eğer alan adı takibi yapan bir firma veya şahıs ise, alan adının ne zaman uzatılacağı konusu profesyonelce çalışma alışkanlığına sahip olmayı gerektirir.

Dolayısıyla ucuz olmasına rağmen çok fazla önemli olan alan adları, isim tescil işlemlerinin alımı ve yönetimi için kurumsal kimliğe sahip bu işin uzmanı firmaları tercih etmek en doğrusudur. Globalmedya yıllardır binlerce domain tescil edip hala da muhafazasını ve yönetimini yapan bir firmadır.

Alan adı uzatımları da asla son günlere bırakılmaması gereken önemli bir konudur. Bu konuyla da alakalı yukarıda önemli bir uyarı yapılmıştır.

Güncel Haberler & Projeler
DESTEK GROUP ŞİRKETLER GRUBU YENİ WEB TASARIMI İÇİN GLOBALMEDYA'YI TERCİH ETTİ

Türkiyenin'nin başta uluslararası marka ve patent oluşturma konusunda uzman olan Destek Grup Şirketleri Yeni Web Tasarımı için Globalmedya'yı Tercih Etti

15 Ocak 2019
GÖKKAR MADENCİLİK RESPONSİVE WEB TASARIM SİTESİ İLE YAYINDA

Yıllardır beraber çalıştığımız müşterilerimizden Gökkar Madencilik yeni sitesi için de yine Globalmedya Web Tasarım Ve Web Yazılım Ekibimizi Tercih etti.

15 Ocak 2019
GÖRSEL AMBALAJ YENİ WEB TASARIM SİTESİ İLE YAYINDA

GÖRSEL AMBALAJ YENİ WEB TASARIM, WEB YAZILIM VE RESPONSİVE MOBİL UYUMLU WEB SİTESİ İLE YAYINA GEÇMİŞTİR.

09 Ocak 2019
©2016 - Global Medya - All Rights Reserved.